Leadový web a blog

2
 
Máte webové stránky? Získávají Vám pravidelně nové zákazníky? Pokud jste na jednu z otázek odpověděli NE, tak tento článek Vám možná zodpoví proč to tak je. Na konci článku je zajímavé video.

Jak získat kontakt na potenciálního klienta

Když jsem před rokem hledal řešení, jak efektivně získávat zákazníky aniž bych musel navolávat studené kontakty a nebo brát někde za kliku, vzal jsem si příklad z úspěšných obchodních společností jako je například Tarifomat. Říkal jsem si, že by bylo skvělé nechat pracovat webové stránky, aby mi každý den vygenerovali třeba 10 nových leadů, kontaktů na potenciální zákazníky, kteří by mi na sebe nechali telefonní číslo a email.

Pokus – omyl č.1

Vytvořil jsem si v maileru kontaktní formulář, umístil ho na svůj blog a čekal jsem jestli se bude něco dít. Ano myslíte si správně, nic se nedělo 🙂 Navíc tenhle formulář sbíral pouze emaily a já neměl možnost s klientem komunikovat po telefonu. Sice jsem poslal pár nabídek a získal i pár klientů, ale pořád to nebylo to co bych očekával. Nechtěl jsem to vzdávat, protože vím, že ostatním to funguje a tak jsem hledal dále.

Pokus – omyl č.2

Změnil jsem formulář, kde jsem přidal kolonku, kde jsem požadoval telefonní číslo. Napsal jsem pár článků a pod ně umístil Leadový formulář. Co myslíte?  Ano odpovídáte správně, nikdo mi nechtěl dát své telefonní číslo 🙂 Problém byl v tom, že jsem do té doby neposkytl, žádný obsáhlý obsah a hodnoty zdarma. Zkrátka a dobře mezi mnou a potenciálním zákazníkem nevznikla potřebná důvěra k tomu aby mi zanechal telefonní kontakt.

Konečně úspěch

Nedal jsem se, touha po tom nemuset nahánět zákazníky po jednom a přemlouvat je na osobní schůzky byla větší! Vytvořil jsem nové webové stránky zdůrazňuji LEADOVÉ WEBOVÉ STRÁNKY! Na jednu z nich se můžete podívat zde: www.chciobchodnika.cz. Dal jsem si práci s vytvořením hodnotného obsahu a napsal jsem ebook „Jak ulovit dobrého obchodníka“. Za tento ebook jsem chtěl po svých budoucích klientech pořád jen email. Získání kontaktu tedy telefonního čísla, mělo pokračování až v další fázi. Odkazy v ebooku okdazují na tuto stránku: Nábor obchodníků:
Leadový web pro obchodníkyZde je do detailu popsaná nabídka toho co pro klienty dělám a také za kolik. Napadlo mě, že pro každého bude méně rizikové dát mi na sebe skype než telefonní číslo. Místo toho abych jim nabídl okamžitý prodej, tak každý z balíčků, který prodávám odkazuje na získání 30 minutové konzultace zdarma. Klient nic neriskuje, nekupuje na první dobrou a může si se mnou o jeho potřebách popovídat přes skype. Mě to vyhovuje, protože můžu mezitím cestovat a nejsem tak vázán pouze na telefonní číslo.

Email používám na další pravidelnou komunikaci s těmi, kteří mě zatím o konzultaci nepožádali a jednou za týden pro ně vytvořím, nějaký nový zajímavý obsah zdarma z kterého odkazuji opět na Leadovou stránku, která mi získává konzultace zdarma. Jedno ze zajímavých videí, které získává potřebné konzultace je toto: Nábor obchodníků – Employer Brand. Určitě Vás teď zajímají výsledky a výkonnost takového leadového webu. Tady je máte:

Výkonnost leadového webu z praxe

Leadový web pro obchodníky

Tohle byl jeden z nejsilnějších dnů vůbec. Použil jsem k získání návštěvnosti zaslání zajímavého emailu a také PPC kampaně na Facebooku. Jak můžete vidět tak tato leadová stránka vygenerovala 9 skype konzultací. Díky těmto konzultacím jsem získal dva nové platící zákazníky.

Schéma cesty zákazníka

VSTOUPIT DO KURZU CHYTRÝ OBCHODNÍK 2.0Jak postavit celý obchodní systém tak, aby jste se zbavili otravné studené akvizice, ale získávali zákazníky chytře můžete zjistit v bezplatném online kurzu CHYTRÝ OBCHODNÍK 2.0, kde Vám v deseti výukových videích ukážu všechny moderní techniky prodeje, které jsem si vyzkoušel a 100% fungují. Podívejte se teď na část jednoho z videí, které mluví právě o Leadovém webu a cestě zákazníka, než dojde ke konverzi, tedy k prodeji.

 


„Obchodujte chytře, buďte chytrý obchodník 2.0“