Mentální masturbace pro rok 2016

MENTÁLNÍ MASTURBACE
 
Tušil jsem, že na tenhle odkaz kliknete, protože si říkáte jestli jsem se úplně nezbláznil. Možná trochu, ale jak jsem již jednou řekl, stojím si za tím, že nekonvenční věci a bláznivé nápady budou vždy lepší a inovativnější než všechno ostatní.Článek není pro každého, je pro pár vyvolených, kteří pochopí myšlenku, kterou s Vámi chci sdílet. Ten nadpis má samozřejmě i význam a inspiroval mě k němu jeden speaker, když jsem byl na přelomu roku na přednášce o osobním rozvoji v Asii.

Proč mentální masturbace

Kolik jste na přelomu roku přečetli citátů a různých článků o tom, jak si správně nastavit cíle na další rok, jak zlepšit svou produktivitu, jak konečně zhubnout, vydělat peníze, mít více času na rodinu bla bla bla? Motivace zvenčí je jako smrad. Na chvíli přijde způsobí pozdvižení a zase se pomalu vypaří. No a já jsem to nazval mentální masturbace. Přijde a zase odejde a tak pořád dokola, jistě to znáte J

Motivací (rozumějte masturbací) není cíl

Když se zeptáte úspěšných lidí, jak se motivují ke svým cílům odpoví Vám, že se nemotivují, že to přichází samo, zevnitř jejich duše, jejich motivací není cíl, ale cesta. Je v tom obrovský rozdíl, který jsem si uvědomil za posledních 5 měsíců. Přečetl jsem hodně knih na téma motivace od známých speakerů jako je Mark Dzirasa, Marián Jelínek nebo Ivo Toman. Shlédl všechny možné videa na téma Pozitivního myšlení, film Tajemství jsem si pouštěl často před spaním, ale pořád nepřicházelo to co jsem očekával. Jak to? Dělám vše jak se říká. Věřte mi, že tolik mentální masturbace po večerech jen tak někdo neměl.

Motivací (rozumějte masturbací) je cesta za cílem

Hledal jsem cíl, koukal do dálky jestli tam někde není, ale netušil jsem, že tím cílem je vlastně cesta, která k němu vede. Bohužel mnoho lidí nemá to štěstí se tohle dovědět a proto se každý den nechávají motivovat, pouštějí si nový a nový smrad do života a říkají si, kde je ten cíl, vždyť jsem utratil tolik peněz za přednášky, knihy, audio cd a pořád ho nevidím. Všechno co děláme a co žijeme pochází zevnitř, nikoliv zvenku, ale to nás na škole nikdo nenaučil. Všichni říkali, až budeš jednou úspěšný, až to někam dotáhneš, až budeš ředitel, tak teprve potom budeš mít úspěch. Není to tak. To největší naplnění mě posledních několik měsíců doprovázelo právě na cestě za úspěchem. Trvalo mi velice dlouho, než jsem si uvnitř sebe začal uvědomovat, že každý den, každá hodina, každá vteřina, kterou věnuji tomu abych došel do cíle je tím hnacím motorem a tím co mě dělá šťastným. Vždy když jsem pokořil nějakou překážku, večer si sedl a zklidnil svou mysl přicházel pocit naplnění, touhy zase se ráno probudit a pokračovat na cestě. Bylo to jako droga. Uvnitř sebe jsem den po dni pociťoval naplnění a to bylo tou vnitřní mentální masturbací k tomu abych šel dál a dál. Na té cestě člověk najde neskutečné množství překážek, lidí, kteří si klepají na čelo, pošlou Vám nenávistné emaily a komentáře, ale i to bylo tou mojí masturbací na cestě k úspěchu. Když se dostavil první úspěch a zákazníci mi začali sami volat a doslova mi říkali: „Tohle musím mít, tohle s Vámi chci probrat, kdy na mě budete mít čas“, tak jsem proběhl tou pomyslnou cílovou páskou a uvědomil si ještě více, že to co Vám teď předávám je založené na skutečném příběhu a dává smysl.

Ego vs. Srdce

Proč děláme, to co děláme, proč se všichni v tomhle duálním světě, který žijeme honíme za úspěchem? Většinu z nás pohání ego a jenom z malé části pak srdce. Když jsem před dvěma roky nastupoval na pozici obchodního ředitele měl jsem před sebou obrovskou výzvu. A hlavně to Ego J (jako Antarktida) Přiznávám, že tou hnací silou na začátku bylo právě to pragmatično ta rozumová část, která říkala musíš to dokázat, máš na vizitce obchodní ředitel. A tak jsem den po dni šel a makal jako blázen na tom abych uspokojil očekávání druhých a hlavně mé ego. Jsem přece pan ředitel, někam jsem to dotáhl. Bohužel celá ta cesta nebyla doprovázena srdcem, to co jsem dělal, nebylo tím pro co bych se nemusel motivovat. Často jsem musel používat mentální masturbaci, smrad zvenčí abych to ustál a došel k cíli. Všechno bylo vytvořeno uměle, bez vášně, emocí a přirozeného nadšení. O svém příběhu roku 2015 se s Vámi dělím v tomto článku.

Uvědomění

Chcete dosáhnout vysněného cíle? Jaký je? Jsou to hmotné statky nebo něco více spirituálního? Nejdříve si uvědomte jestli jdete pouze za cílem a nebo Vás na cestě k němu doprovází i srdce. To nadšení, ta touha, kdy každý jeden krok je přirozenou motivací a žene Vás dále dopředu, to když se ráno probudíte a máte tolik energie na to jít a změnit svět, kráčet na cestě za svým cílem. Jestli to tak není a Vy děláte něco, co Vám nalajnovali druzí, nebo jste si to nalajnovali sami ale zjistili jste, že když jste svůj cíl vytvářeli byl založen pouze na rozumové části, tedy vydělat víc peněz než kolega, koupit si nové BMW abych sbalil nejkrásnější dívku v okolí, být někdo, mít společenskou prestiž, tak k tomu cíli třeba i dojdete. Urvete to svou pílí, houževnatostí, masturbací a smradem zvenčí při sezení s Vaším koučem, který Vás požene dopředu tak jako se to povedlo mě. Potom přijde, ale zklamání. Řeknete si to je ono? To je to za čím jsem se 5 let dřel a honil? Vím jaké to je a nikomu z Vás ten šílený pocit zklamání nepřeji. Navenek to nikdo nepozná, ale uvnitř Vás je to peklo. Celou tu dobu co jsem nosil na vizitce titul obchodní ředitel jsem měl v srdci úplně jinou touhu. Dělat to co miluji, to co mě baví a to jsou inovace v obchodních dovednostech, zkoušet nekonveční věci a uvádět je v praxi. Vytvořit úplně nový model na získávání nových zákazníků, uvést ho v praxi a předávat ho dál. Jednoho dne jsem si uvědomil, že už nechci žít život někoho jiného ač byl třeba úspěšný. Odešel jsem a vstoupil do neznáma, ale srdce bylo více než ego. Nemohlo mě nic zastavit, nepotřeboval jsem žádnou masturbaci, žádné motivační nahrávky ani vylepené Ferrari nad postelí. Stačila mi cesta po které jsem šel den po dni. Nejsem ještě v cíli a mám pocit, že v něm asi nikdy ani nebudu, protože to co teď žiju je můj cíl. Přítomný okamžik, každá konzultace, kterou s Vámi mám, když Vám mohu předat model, který vím že funguje, to je pro mě cíl. A ty hmotné statky, které načas úplně vymizely z mé mysli přicházejí naprosto přirozeně. 1 měsíc jsem  pracoval v naprostém minimalismu na ostrově v Thajsku a právě zde vznikl i kurz Chytrý obchodník 2.0 a obchodní model, díky kterému jsem docílil, že mi zákazníci volají sami a chtějí mi zaplatit.

Správné návyky a plán dne

Nic nevznikne samo! Ani díky tomuto článku se nezmění nic co Vám třeba teď došlo. Je třeba začít, vylézt z krabice, opustit komfortní zónu, rozhlédnout se okolo a začít systematicky tvořit. Na mé cestě mi pomohlo nastavit si správné návyky, které doslova změnili a otočili můj život o 180 stupnů.

 • Vstávám až když se mé tělo probudí
 • Každý den dopoledne sportovní aktivita 60 minut (běh, TRX workout, plavání, tenis s práteli)
 • Zklidnění těla, příprava pracovního rozvrhu u dobré kávy a jídla
 • 2 hodiny komunikace se zákazníky, tvorba nového obsahu
 • Kvalitní oběd a půlhodinová meditace
 • 4 hodiny vytváření marketingových a obchodních strategii, konzultace se zákazníky, vše online v pohodlí a prostředí které mi nejvíce vyhovuje
 • Cokoliv co mě zrovna napadne (přátelé, sport, studium, meditace, kultura sex)
 • Kvalitní večeře
 • Pokud mám múzu tvořím a pracuji i do dvou do rána (srdcem, vášní a ve stavu flow, kdy nevnímám čas)
 • Z mého života zmizel alkohol (skutečně příležitostně a v malém množství)
 • Odstranil jsem žrouty času, jako jsou zbytečné osobní schůzky s lidmi, kteří Vás akorát psychicky vycucávají. Co můžu, řeším online setkáním. Funguje to J Zbude Vám více času na to co je důležité, třeba na meditaci, dobrou kávu, myšlenkové flow
 • Nesleduji zprávy, nemám televizi ani rádio
 • Omezil jsem jízdu autem. Zkuste si spočítat kolik hodin za měsíc strávíte v autě, které by jste mohli věnovat něčemu daleko produktivnějšímu

Na začátku bylo velmi těžké přijmout do života věci, které jsem do té doby vlastně vůbec nedělal. Ale během 3 týdnů se z Vašich návyků stane droga, bez které nemůžete být. Nenechte si je nikým a ničím narušovat, informujte své okolí o tom jaký časový rozvrh máte a ať ho respektují. Já radši pracuji v odpoledních a večerních hodinách a začal jsem komunikovat více online než na osobních schůzkách. Mnoho lidí z mého profesního života zmizelo ale více nových přibylo. Je to Váš život a záleží na Vás jak si ho nastavíte.

A co složenky a hypotéka?

Je mi naprosto jasné, že tohle je teď to co se Vám honí hlavou. To je sice krásné, také by se mi to líbilo, ale já musím být v 7 v práci, jsem tam do odpoledne, meditace po obědě? Co to je? Bez automobilu se můj pracovní život neobejde. Navíc, když bych to všechno opustil nezaplatím hypotéku a složenky. Byl jsem v naprosto stejné situaci jako Vy! Vzal jsem poslední úspory a prostě si řekl buď a nebo. Do krabice se můžu vždycky vrátit J Ale když to nezkusím, mé srdce a má duše bude trpět čím dál tím víc. Navíc, nikdo neříká aby jste se vydali cestou podnikání. Proč? Promluvte si se svým šéfem, nastavte si jiná pravidla, pracujte z domu, nechte aby Vám každý den Váš systém Chytrý obchodník 2.0 vygeneroval nové zákazníky na autopilota. Prodávejte po skypu, doba se mění, otevřete oči, funguje to a já jsem živým důkazem. Nevěříte? Přijďte na živý seminář, ukážu Vám konkrétní příklady z praxe.

 

Živý seminář David Kolář

 

Ať už jste a nebo nejste účastníkem kurzu Chytrý obchodník 2.0, chtěl bych Vás srdečně pozvat na živý seminář s názvem Jak vyléztt z krabice a prodávat po skype odkudkoliv na světě.

Těším se na společné setkání. Seminář se koná 26.3.2016 v Praze od 9 do 18 hodin.

David