Můj rok 2016: Strhujících 11 měsíců, které mi změnily život a pohled na podnikání

mujrok2016

 

Nevím jak je to možné, ale je tu konec roku 2016. Roku, který teprve nedávno začal. Jako by to bylo včera, co jsem vzal do rukou svůj osud, vystoupil z komfortní zóny a udělal obrovský krok do neznáma. Nyní sedím u bazénu na střeše hotelového komplexu v Kuala Lumpur a rekapituluji.

Podnikatel samotář se strachem o budoucnost? Kdo je David Kolář?

Svůj rok 2015 jsem v prosinci téhož roku zrekapituloval ZDE. Byl jsem na cestě! Na cestě za svobodným podnikáním, hledáním sebe samotného, mojí osoby, životních hodnot a poslání pro tento svět. Leden a Únor 2016 jsem strávil v Thajsku. Dokončoval jsem projekt Chytrý obchodník 2.0. Projekt, který měl odstartovat mé svobodné obchodování. 10 videí, 4 hodiny nadupaného obsahu a na konci produkt v hodnotě 18 tisíc Kč. Řeknu vám, měl jsem obrovský strach. Nikdo první měsíc nekupoval, nikdo se neozýval a já byl na všechno úplně sám. Dnes už vím, že mnohem důležitější než produkt, byl můj osobnostní růst. Během 3 měsíců jsem přišel na to kdo je David Kolář a jaký chce žít život. Když strávíte 3 měsíce téměř o samotě, zavřeni v malém apartmánu na druhém konci světa dojde vám hodně věcí. A ve chvíli, kdy jsem vyčistil všechny své bolístky z minulosti, kdy jsem odpustil svým chybám a lidem v mém okolí se začali dít velké věci. Něco se změnilo…… Změnil se můj život, pohled na životní hodnoty i formu podnikání.

Když strávíte 3 měsíce téměř o samotě, zavřeni v malém apartmánu na druhém konci světa dojde vám hodně věcí.

První úspěchy a osudový kontakt

Blížil se konec února a já plánoval svých posledních 14 dnů odjet z Chiang Mai někam k moři. Stále se nikdo neozýval na koupi produktu, ale ohlasy byly skvělé. Věděl jsem a věřil jsem, že jdu správně. Jen vydržet! V jeden den se najednou vše obrátilo. Vracel jsem se z oběda jako vždy a chystal se tvořit. Kouknu do emailové schránky a tam dva důležité emaily. První byl žádost konzultaci, z kterého nakonec vznikl můj historicky první prodej po skypu. Ten druhý a více důležitý pro můj život byl email od člověka, s kterým nyní žiju na Bali. O něm, ale později…

Na měsíc zpět do ČR

David Kolář - leadr a mentor moderních obchodních dovedostíKonec poznávání jde se dělat business! To co se dělo v březnu se nedá ani nijak popsat. Všimla si mě největší obchodní komunita v České republice – BusinessAnimals.cz a požádali mě abych vystoupil na jejich živé akci a promluvil o tom, jak dělat sales na dálku. Na této akci jsem mluvil například vedle Miroslava Prince a Jitky Zoderové. Lidé byli zvědaví, nikdy neviděli, že by se dalo prodávat českým klientům přes skype. Koukali na mě tehdy s otevřenými ústy a vlastně do dneška nevím co si tenkrát mysleli. J Každopádně jsem tehdy dorazil domů někdy okolo 3 hodiny ráno a říkal jsem si: „Ty vole Davide, ono je to asi správně ? „ Hned týden na to jsem po skypu prodal 3 produkty v celkové hodnotě 70 tisíc Kč. Nic moc co??? Já vím.. Pojďme dál. Byl to neuvěřitelný kolotoč! Udělal jsem živé školení v Praze na téma: „Vylezte z krabice a prodávejte po Skype odkudkoliv na světě“ Přišlo asi 20 lidí, ale pro mě v budoucnu hodně významných. Jedna z nich je například Lucie Peterková, která se stala mou klientkou a zároveň člověkem, který mi ukázal, že má práce dává smysl a skutečně pomáhá, že to mé poslání dává někomu směr a dokonce přináší zajímavý zisk. Tímto bych jí chtěl také poděkovat za zprostředkování nových klientů a podporu projektu BusinessAnimals.cz. Více o ní se určitě dozvíte zde: www.luciepeterkova.cz

Samotář David končí! Jedu do zpět do Thajska

David Kolar Jitka ZoderovaDuben jsem strávil opět v Chiang Mai v Thajsku. Shodou okolností se tam vydala i Jitka Zoderová a nyní můžu prozradit, že ten
druhý osudový email, který jsem v únoru dostal byl právě od ní. Potkali se dva lidi se stejným posláním, stejnou vizí a chutí měnit svět salesu. Co bylo dál? To už asi víte 🙂 Vytvořili jsme projekt www.chciobchodnika.cz, řekli si co chceme v ČR dokázat a pustili jsme se do toho. Tento měsíc jsem odhodil své poslední osobní překážky a začal jsem cítit, že můj život dostal nový list papíru. Nepopsaný, bílý a říkající teď je to na tobě, dělej si co chceš, máš druhou šanci.

Každopádně jsem tehdy dorazil domů někdy okolo 3 hodiny ráno a říkal jsem si: „Ty vole Davide, ono je to asi správně ? „

 

 

Prodávám přes webináře z Bali

bali

Léto jsem strávil v Budapešti a na Bali. Hodně jsem studoval trendy v zahraničí a aplikoval je hned do své prodejní strategie. Webináře! Tohle slovo bych napsal asi do 5 TOP názvů pro můj rok 2016. Během jednoho večera jsem na hromadnou online schůzku dostal přes 100 lidí a udělal prodeje za 120 tisíc. To samé se opakovalo na mé cestě na Bali v srpnu, ale obrat byl ještě o 40 tisíc větší. Překročil jsem hranici 1000 fanoušků na Facebooku a rozhodl se, že Bali bude novou životní etapou pro dalších 6 měsíců. Prodávat se dá odkudkoliv na světě, tak proč trávit netrávit zimu v teple.

Láska, spolupráce a projekt roku 2017

Je 1.12.2016! Neuvěřitelné! Našel jsem novou lásku, prošel neskutečnou změnou a uvědomil si, že nechci už předávat hodnoty sám. Chci aby nás bylo více. Osobností, kteří mají chuť posouvat svět dopředu. Říkal jsem si: „Jaké by to bylo kdyby jsem se mohl učit od těch nejlepších na jednom místě?“ Mít takovou univerzitu obchodu, podnikání a úspěchu v které by mentorovali ti nejlepší a skuteční vítězové? Hledal jsem ji, ale nenašel. Tak jsem si řekl, že jí prostě vytvořím. Rok 2017, rok spolupráce a projektu, který změní pohled na svět vzdělávání v oblasti obchodu a podnikání.

magazincalltoaction

Business AnimalsLeaders.cz 2017 – 1. Online univerzita obchodu a úspěchu od skutečných leaderů

  • 52 hangout webinářů se skutečnými vítězi z celého světa
  • 2x týdně nový leader a jeho know-how
  • 1x měsíčně nový workshop nebo online kurz
  • 1x za čtvrtletí 8 týdenní program moderního obchodování a osobního rozvoje
  • TOP 5 mentorů k osobním konzultacím a koučingu
  • Certifikáty a akreditace
  • Přístup do univerzity 24/7
  • Možnost stát se AnimalsLeaderem

Začněte v roce 2017 vítězit a otevřete bránu k těm nejlepším leaderům ve svém oboru dokud je čas.

Animals Leaders

 

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří mě v roce 2016 podporovali, ale i těm, kteří mi byli oponenty, protože bez nich bych se neposouval dál.

Těsím se na Vás uvnitř univerzity bude to hodně velké….

David