Můj rok 2015 – vzestupy a pády

David kolář - Můj rok 2015

 

Zrovna sedím v jedné kavárně v Thajském městě Chiang Mai, je 30. prosince 2015 a tak přemýšlím a rekapituluji svůj rok 2015 a to i z pohledu osobní roviny.

Nesnáším předsevzetí, protože je stejně vždycky odložím a tak jsem si ani na tento rok žádné nedával, spíše jsem chtěl vše uvést v život a pořádně se opřít do práce. Mým cílem bylo postavit nový obchodní tým, mít více času na sebe a konečně dotáhnout můj plánovaný kurz pro obchodníky a podnikatele s názvem Chytrý obchodník 2.0.  V prvním čtvrtletí roku jsem startoval nový obchodní tým a ambice byly skutečně veliké. Dopadlo to katastroficky. Téměř nulová produkce a 12 hodin denně v práci, psychická a fyzická kondice na bodu mrazu a 5 kilo nadváhy. No a aby toho nebylo málo tak se vše tak nějak přeneslo i do mého soukromého života.

Moje vůle, byla ale větší a tak jsem to postupně svou pílí a pracovitostí urval k úspěchu alespoň v práci. Změnili jsme způsob prodeje z přímého na nepřímé prodejní kanály. Z obchodníků jsme udělali manažery, kteří akvizovali nové business partnery, kteří se díky své klientele postarali o produkci. Jedním z takových projektů je například www.obecobcanum.cz.  Čím dál tím více jsem si začal uvědomovat sílu internetu, která mi neustále pomáhala při budování mé značky jak na trhu práce, tak mezi obchodními partnery. Můj blog začalo číst více a více čtenářů a dnes jsem někde okolo tisícovky pravidelných odběratelů. Povedlo se nám ve spolupráci s firmou Terra Group Investment a.s. natočit skvělé motivační a náborové video s názvem Je to na Tobě!

Je to na Tobě - Profesionální obchodník 2.0

Tímto patří všem nadšencům a kolegům z této firmy mé velké poděkování za příležitost, kterou jsem zde dostal. Pracovat rok na pozici obchodního ředitele v tak rychle rostoucí společnosti bylo obrovským přínosem. Hodně jsem se naučil a z profesního hlediska to byla asi moje největší dosavadní zkušenost. Mimo jiné, pokud by Vás zajímala spolupráce s touto úžasnou partou lidí, tak ještě hledáme pár skutečně pracovitých manažerů, kteří to se svojí kariérou myslí opravdu vážně. Přihlásit se můžete zde: KEY ACCOUNT MANAGER

 

Zajímavou publicitu a nové čtenáře tohoto blogu mi přivedl PR rozhovor na téma. Obchodník je jako firma ve firmě, který si můžete přečíst tady ROZHOVORTaké jsem se pustil do natáčení rozhovorů se zajímavými obchodníky. Jedním z nich je například Gabriela Mičková, mladá inspirativní a cílevědomá obchodnice, která má velkou budoucnost ještě před sebou.

David Kolář školení obchodních dovednostíCo byl větší problém bylo to, že jsem si neuvědomoval že pracovat 6 dní v týdnu 10 hodin denně nepůjde donekonečna. Bral jsem si na sebe čím dál tím více úkolů, místo toho abych se věnoval sám sobě, sportu a přátelům tak jsem obcházel networkingové akce a přiváděl do firmy nové talenty a business partnery. Pro rozvoj firmy a obchod to bylo skvělé, ale čím více času jsem tomu věnoval tím menší byla efektivita a já byl napokraji vyhoření. Poslední kapkou byl kolaps někdy na konci léta asi v polovině září a odchod manželky. A tam mi to všechno tak nějak došlo.

Je mi třicet let, nemůžu takhle pracovat donekonečna, musím zlepšit time-management, věnovat se sám sobě a radši pracovat 4 dny v týdnu, ale efektivně. Nebylo to jednoduché vystoupit z rozjetého vlaku, navíc pokud začnete vydělávat větší peníze a lidé okolo Vás mají návyk, že Vás mohou kontaktovat kdy se jim zachce. Byl jsem před těžkým rozhodnutím: Buď vystoupit a věnovat se opět jen svému obchodu a nebo zůstat v pozici manažera a headhuntera.

Když jsem si dal na papír pro a proti bylo jasno. Jsem obchodník, obchod mě baví a chci být zase pánem svého času. Chci dokončit můj kurz Chytrý obchodník 2.0. a věnovat se svým klientům online. A světe div se, ono to funguje. Díky mému blogu mě každý týden zkontaktuje nějaká obchodní firma s nabídkou práce. Jelikož mám okolo sebe velkou komunitu obchodních zástupců, s kterými jsme si za tři roky vybudoval důvěrný vztah, vybírám si firmy, které potřebují obchodníky a následně jim je zprostředkuji. Zároveň pro tyto klienty mám k dispozici kurz www.chciobchodnika.cz Stále mě oslovují klienti z oblasti energetiky, kterým poskytuji placené poradenství. Nic z toho by ale nefungovalo kdybych tvrdě tři roky nepracoval.

Zjistil jsem, že není nutné se upínat na korporátní svět. Doba, ve které žijeme nám dává možnost obchodovat a konzultovat i online. Samozřejmě, že bez reálného světa to nikdy nebude fungovat pokud nejste programátor nebo web designer. Ale jakákoliv akvizice se dá dělat i bez telefonu a bez schůzek. Jen je potřeba najít si svého správného zákazníka a na toho zacílit. Vybrat si takového zákazníka, který Vás bude potřebovat a který Vám zaplatí. A věřte mi, takoví zákazníci existují v každém oboru.

Můj život se za poslední dva měsíce změnil k nepoznání. Odjel jsem na delší dovolenou odkud částečně pracuji online abych si zajistil pravidelný příjem, ale je to trochu jiná práce než na kterou jsem byl zvyklý. Více se soustředím na akvizici klientů prostřednictvím internetu. Začal jsem opět cvičit, meditovat a žít bez stresu. Najednou se Vám otevřou úplně jiné obzory, máte nápady, které by Vás v tom presu nikdy nenapadli a hlavně Vám začne do sebe vše zapadat.

 

KURZ PRO OBCHODNÍKY, PORADCE A PODNIKATELE JE NA SVĚTĚ

chytrý obchodník 2.0 kurz pro obchodní zástupce

 

Kurz pro obchodníky, který jsem dával dohromady celý rok se dokonale prolíná s mou vlastní zkušeností a věřím, že pokud do něj vstoupíte, (mimo jiné, dal jsem ho úplně zdarma) tak i Vám se otevřou úplně jiné obzory a zjistíte že získávání nových klientů dnes funguje úplně jinak. Netvrdím, že to bude jednoduší, ale lépe se dýchá. Ne, ne bez práce koláče nebudou 🙂   VSTUP ZDE

 

Přeji Vám všem do nového roku 2016 mnoho úspěchů, jak v pracovní, tak osobní rovině a těším se na případnou spolupráci.

David Kolář

Obchodujte chytře, buďte Chytrý obchodník 2.0.