Sales Nomad – Nová generace obchodníků přichází na scénu

SALES NOMAD
 
Byl páteční říjnový večer roku 2015, seděl jsem ve své kanceláři, naprosto vyčerpaný, vycucaný z dalšího týdne plného schůzek, meetingů, porad a nekonečných tabulkových orgií při vyplňování plánu produkce na další období. 10 kg nadváhy, vysoký krevní tlak, ale na mém stole ležela vizitka s funkcí obchodní ředitel. Zklidnil jsem se, uložil se do křesla a pak se z ničeho nic rozhodl, že končím! Už dlouho ve mně uzrávala myšlenka a touha toho, cestovat po světě a přitom prodávat. Jde to? Jde, jsem živým důkazem a chci Vám teď říci o tom co se velmi brzy probudí ve více lidech, přijde na scénu a bude velkým tématem nadcházejících let v oblasti prodeje.

Sales Nomad

Před pár dny, hned po mém příletu z Thajska jsem seděl s mou kolegyní Jitkou Zoderovou, zakladatelkou portálu BusinessAnimals.cz u dobrého jídla v jedné Pražské restauraci a probírali jsme mou cestu za poznáním nového života a výsledky prodeje, které se povedli uskutečnit. Jsme oba velcí nadšenci do nových věcí, trendů, moderních nástrojů dnešní doby a shodli jsme se na tom, že přichází nová éra obchodníků. Éra tzv. Sales nomádů! Asi mnoho z Vás ví, kdo jsou digitální nomádi. Jsou to freelanceři, většinou programátoři a grafici, kteří mohou pracovat odkudkoliv na světě. Potřebují pouze počítač a internetové připojení. Nikdo z obchodních zástupců si ovšem zatím nedokázal představit, že by se toto dalo aplikovat i do jejich oboru. Třeba do finančního poradenství, prodeje realit, telekomunikací, energií atd. Je úplně jedno v jakém oboru prodáváte, věřte mi, že dnes prodáte online naprosto cokoliv a osobní schůzku zvládnete také online. U toho všeho můžete trávit celou zimu v teplých krajinách, kde je levněji než u nás, poznáte neuvěřitelné množství nových a inspirativních lidí, otevřou se Vám úplně jiné obzory a nebudete chtít přestat. Sales nomádi ve světě již fungují, několik jsem jich na své cestě poznal a mnoho nového se od nich naučil. Nová generace obchodníků, Sales nomádů přichází na scénu i na naší malé loužičce jménem Česká republika. (pozn. autora: Jitka se chystá na svou první Sales Nomad cestu 🙂 , držte jí palce )

Sales nomad David Kolář
Sales Nomádi prodávají na ostrově Ko Lanta :), taky zde mám své místečko.

Krabice nebo život

Krabice, toto slovo ve mně vyvolává starý způsob obchodu, kde jsem musel autem najezdit 500km denně abych absolvoval 4 obchodní schůzky, domů přijel v 6 večer naprosto vyčerpaný, sedl si k vyplnění reportu abych na následující poradě nedostal po hlavě, že jsem neschopný. Naopak slovo život, ve mně evokuje nový způsob obchodu, který jsem si prožil poslední 4 měsíce, kde neexistují časové úseky, hranice, mantinely, ale pouze schopnosti touha, vášeň a vůle žít podle svého. Dopoledne sport s přáteli, bazén skvělý oběd, meditace, následně 3 obchodní schůzky ve třech hodinách, efektivně po skype, vytváření obsahu a hodnot zdarma, které je pro mě zábavou a večer inspirativní setkání s komunitou nomádů u dobré večeře v obležení pozitivně naladěných lidí, kteří excel znají jen z vyprávění 🙂 Krabice nebo život? Co se Vám líbí více?

Sales nomád David Kolář
Komunita Sales Nomádů z celého světa. Večerní setkání a debata o reportech do excelu 🙂 Já v zeleném!

Minimalismus ve všech směrech

Život Sales Nomada není o hmotných věcech. Není to o luxusním životě někde na jachtě v Karibiku, hromadění automobilů, nemovitostí, nesmyslných doplňcích, drahých oblecích, špercích a hodinkách od Bvlgariho. Nomad style je minimalismus ve všech směrech. Vše co máte se Vám vejde do jednoho 50 litrového baťohu, stačí Vám apartmán o 40m čtverečních, připojení k internetu jeden obyčejný laptop, žabky, tenisky, dvoje kalhoty, pár triček, spodní prádlo, plavky a pas plný razítek. Je to otázka každého z nás, co upřednostňujeme. Mě život s baťohem na zádech neuvěřitelně baví, nic víc nepotřebuji. To, co je tím obrovským bohatstvím nejsou hmotné statky, ale Váš čas, svoboda, poznání a celkově jiný rozměr života.

NOMAD6
Můj minimalistický apartmán. Mám tam vše co potřebuji!

Žijeme ve svobodné době

Nikdy v historii lidstva nebyla lepší doba než teď! I přesto si mnozí z nás stěžují, jak mají moc práce, že nás kapitalismus zničil, nemáme čas na rodinu, řešíme pouze business a pracujeme 12 hodin denně abychom zaplatili hypotéku a pojistky. Ano, doba ve které žijeme nás k tomu uměle tlačí, banky z nás dělají otroky systému, ale existuje i jiná volba. Můžete se svobodně rozhodnout, můžete si vybrat svůj live-style, jste svobodní a samostatní jedinci. I Vy můžete být Sales Nomádem, který vyleze z krabice a to co v něm dřímá dá najevo a využije doby, která nám s otevřenou náručí říká: „Pojď, dělej co umíš a žij si podle svého“!

Chtěl bych ale………

Jako bych Vás teď slyšel. Já prodávám služby, musím se s klienty setkávat osobně, bez toho to nejde. Já bych hrozně moc chtěl, ale nemám teď dostatek peněz. Líbí se mi to, ale moji zákazníci přece nebudou kupovat online a scházet se se mnou na skype…. Ještě něco??? Jo, mám tady závazky, nemůžu z krabice utéct. Tak fajn mám pro Vás odpovědi. Jak prodává tarifomat? Jak se prodává virtuální asistentka? Jak já prodávám nábor obchodníků a koučing? Jak prodává pojištění Chytrý Honza? Jak prodává O2 své služby? Jak prodává Ivo Toman? Myslím, že v těchto otázkách si najdete jasnou odpověď bez dalšího ale.

Prodej po skype David Kolář
Takto se dají dělat schůzky po skype nebo google hangout. Prodej jede na plný kule 🙂

Jak začít a uspět

Nebudu Vám tady teď kreslit vzdušné zámky jak jednoduché to je. Není! Skutečně! Důležité je ale nějak začít, nemusíte si hned sbalit všechny své věci, odletět bůh ví kam a utratit tam všechny své úspory bez toho aniž by jste měli jakýkoliv plán. Pokud ovšem o změně svého stylu života přemýšlíte a myslíte to opravdu vážně, vezměte si dva dny volno jen tak sami pro sebe, odjeďte na chatu, chalupu, hory, pusťte si můj kurz o získávání zákazníků online CHYTRÝ OBCHODNÍK 2.0, přečtěte si můj blog, tématické články a pište si všechno co Vás napadne. Pak mi napište do skupiny Sales Nomad na Facebooku a něco už vymyslíme. Život Sales Nomada není pro každého, jsme na začátku celé éry tohoto stylu obchodování, ale věřím, že zrovna Vy jste ten člověk kterého toto oslovilo a vydá se na svobodnější cestu životem. Pokud chcete, můžu být na této cestě Vaším osobním průvodcem a předat Vám veškeré zkušenosti, které jsem doposud nasbíral. Poradcem a koučem, který Vám ukáže jak celý systém nastavit aby fungoval, ukázat Vám nástroje a strategii bez kterých se neobejdete.

Nomád sales David Kolář
Vše co jsem na své cestě prožil a jak jsem prodával po skype, jsem pro Vás zapsal do deníku s názvem: Jak vylézt z krabice a prodávat po skype odkudkoliv na světě!

Přijďte na můj Živý seminář kde se s Vámi podělím o Vše, včetně výsledků prodeje a technik díky kterým prodávám online. Tímto seminářem zakončím mé měsíční působení v České republice a vydám se zpátky do světa žít live style SALES NOMADA 🙂

 

Živý seminář David Kolář

nebo

Call facebook skupina